Безпека влітку 🌞

Самоосвіта


У нас працюють професійні вихователі і ми використовуємо найновітніші методики освіти

Добрі вихователі

Гармонійний різнобічний розвиток юної особистості неможливий без забезпечення її повноцінного фізичного розвитку і міцного здоров'я. Завдання дорослих - ство­рити для цього необхідні умови, мотивувати і спонукати малят до рухливих ігор і розваг, до турботи про здоров'я своє та близьких людей. Успішність реалізації цього завдання значною мірою залежить від вдалої організації роботи і цікавого заохочен­ня дітей, що досягається, зокрема, використанням нестандартного фізкультурного обладнання.

Державна базова програма розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" наголошує на ціліс­ному розвитку юної особистості, що передбачає гармонійний фізичний, пізнавальний, соціально-моральний, емоційно-ціннісний, мовленнєвий, художньо-естетичний та креативний розвиток. При цьому важливою вимогою Програми є турбота про здоров'я дошкільника,тобто про його фізичне, духовне і соціальне благополуччя, психологічний комфорт, позитивне самопочуття.


Ігрові заняття

Гра посідає чільне місце в системі фізичного, морального, трудового та естетичного виховання дошкільнят. Вона активізує дитину, сприяє підвищенню її життєвого тонусу, задовольняє особисті інтереси та соціальні потреби.

Спорт та творчість

Головна мета фізичного розвитку дитини - за­безпечення її задоволення від рухової діяльності і досягнутих у ній результатів, створення комфорт­них умов життєдіяльності дошкільнят.

Кожна родина, приводячи свого малюка до дитсадка, насамперед сподівається, що він буде здоровим, фізично розвиненим, загартованим,

захищеним від усіляких небезпек. При цьому досить часто молоді мами або турботливі бабусі повсякчас застерігають своїх малят: не чіпай, не стрибай, не кричи, вважаючи, що таким чином убезпечують їх. Насправді ж, під такою опіко малюк виростає інфантильним, фізично слабким, нездатним витримувати життєві навантаженні Тому важливо, щоб батьки, педагоги і медики координували свої зусилля щодо розвитку дошкільнят.

Одне з головних завдань дошкільного закладу - створити якнайсприятливіші умови для правильного фізичного розвитку дитячого організму та систематичного загартовування. Успішному розв'язанню оздоровчих, освітніх і виховних цілей сприяє комплексне використання традиційних(обов'язкових для застосувань в освітньому процесі) та нетрадиційних форм роботи щодо фізичного виховання дітей.

Організація інноваційної діяльності ДНЗ 

При здійсненні інноваційної діяльності колектив керується документами щодо організації інноваційної діяльності, а саме: Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності (Наказ МОН України від 7.11.2000 р. № 522), Закон України «Про інноваційну діяльність», Закон України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні».

Вихователь закладу, з метою удосконалення навчально-виховного процесу, використовує інтерактивні форми роботи: робота в групах, в парах, проведення нестандартних занять з вихованцями та інші. Розвиток науки і техніки сприяє появі нових форм навчальної комунікації,новітнім методам розв'язання освітніх завдань. З огляду на це роль вихователя набула нової якості. Він розвиває пізнавальні якості дошкільника,його життєву компетентність у різних соціальних інституціях. Методичні,організаційні педагогічні заходи стимулюють творчі пошуки вихователів,сприяють впровадженню сучасних інноваційних та інформацйно-комунікативних технологій в освітній процес, збагачують предметно-просторове, розвиваюче середовище в групах та приміщеннях дошкільного закладу. Проте у закладі не проводиться науково-дослідна та експериментальна робота.

Проблема пошуку форм організації освітньої діяльності, які б забезпечували позитивний результат, завжди хвилювала педагогів. Більш ніж 300-річна історія розвитку педагогіки доводить, що ідеального механізму під назвою «освітній процес» не створено, і, мабуть, створити його неможливо. Існує різноманітність завдань, багатоваріативність умов, засобів освітнього процесу, неоднозначність прояву закономірностей засвоєння змісту освіти в залежності від індивідуальних особливостей дітей тощо.

Модель освоєння та впровадження інноваційних технологій в Нижньосірогозькому ДНЗ №1, спрямованих на розвиток цілісної особистості дитини
Інноваційні технології

Вивчення педагогічної технології (вибір технології,вивчення джерела)

Освоєння педагогічної технології (розробка перспективних планів)

Впровадження педагогічної технології (презентація та поширення досвіду)
Система роботи Нижньосірогозького ДНЗ№1 з проблеми «Впровадження інноваційних технологій в педагогічний процес закладу» передбачає створення інформаційного поля, а саме:
- аналіз веб-ресурсів;
- підготовку та проведення консультацій;
Організація методичної роботи спрямована на проведення проблемних семінарів та семінарів-практикумів (у березні в 2017 році був проведений семінар- практикум для вихователів району на тему «Зміцнення здоров'я дошкільників засобами фізичного виховання»), роботу творчої групи, яка займається розробкою конспектів занять, створенням методичних розробок ( ділова гра « Здорова дитина- щаслива Україна», 2016р.). Наступний етап - вивчення, узагальнення досвіду використання інноваційних технологій. Поширюємо зазначений досвід шляхом організації колективних переглядів занять в закладі. Адміністрація закладу інформує педагогічний колектив про всі новинки з даної теми, а педагоги, взявши до уваги цю інформацію, проводять психолого- педагогічну просвіту серед батьків вихованців закладу.
На базі Нижньосірогозького ДНЗ (я/с) №1 працює опорний пункт по фізичному вихованню дошкільників. Наш колектив працює над інноваційними здоров'язберігаючими технологіями. Робота зосереджена над впровадженням в освітньо-виховний процес таких інноваційних технологій як- ігровий стретчинг, степ- аеробіка. По можливостям ДНЗ створені достатні умови для використання та впровадження вихователями цих ІТ.
Колектив закладу в майбутньому планує впровадити такі інноваційні здоров'язберігаючі напрями як - глайдінг та роуп-скіпінг. Завідувач ДНЗ Савченко Ксенія Володимирівна розробила план заходів щодо поглиблення знань педагогічного колективу з даного питання (круглий стіл: «Інноваційні педагогічні технології в системі дошкільної освіти» , теоретичний семінар: «Впровадження інноваційних технологій в освітній простір сучасного дошкільного навчального закладу», семінар - практикум: «Інноваційні оздоровчі технології та напрями», навчальний тренінг « Використання глайдінгу та роуп-скіпінгу у навчально- виховному процесі дошкільнят»). 

Перед педагогами нашого закладу сьогодні стоїть завдання - організувати таку діяльність, яка б ставила дитину перед необхідністю спрямувати свої розумові зусилля на пошук і вибіркове використання наявних у неї знань і вмінь для розв'язання нового конкретного завдання. Наші вихователі спрямовують свої дії на формування у дітей значущої мотивації до пізнання, що і скеровує їхню пізнавальну активність, стимулює розвиток власних почуттів та інтересів. Чим цікавіша така діяльність, тим емоційніший її вплив і тим більший ефект вона дає. Тому важливою ланкою нашої роботи є впровадження в освітньо-виховний процес інноваційних технологій. Для реалізації окреслених завдань педагоги нашого дитячого садка використовують диференційований та індивідуальний підходи до дітей у процесі впровадження інноваційних технологій (врахування вікових особливостей, стану здоров'я кожної дитини), забезпечені дидактичним, роздатковим матеріалами,по можливості використовують у своїй роботі ІКТ. Створена покрокова модель освоєння та впровадження новітніх педагогічних методик.

Стретчинг - це система вправ на статичне розтягнення хребта та м'язів тіла. Ігровий стретчинг не має вікових обмежень, але для дітей 3-4 років достатньо 4-5 повторень кожної вправи; для дітей 5 років - 5-7; старші дошкільнята впораються з повторенням вправ 8-10 разів. Загалом, стретчинг має займати 20-30 хвилин. Оскільки заняття на розтягування в основному передбачають виконання більшості вправ лежачи на спині, необхідно мати гімнастичний килимок або ковдру.

Протягом навчального року вихователі проводять заняття з фізкультури , використовуючи технологію ігрового стречингу ( «У пошуках Сонечка» ,« Як метелик шукав друзів»), ранкову гімнастику з елементами цієї технології. Вихователь Нимикіна Людмила Федорівна розробила конспект заняття з використання ігрового стречингу « Зустріла їжачка-лісовичка» та провела відкрите заняття у березні 2017 року на семінарі- практикумі для вихователів району.

Степ - аеробіка - це тренування, в основу якого покладено різні способи спуску та підйому на спеціальну степ - платформу. При виконанні вправ на степ - платформах, навантаження на ноги не більше, ніж при виконанні інших видів вправ. Під час занять на степ - платформах покращується вентиляція легенів, поступово формуються навички правильного дихання під час рухів. Ці заняття цілком підходять для дітей старших вікових груп і різного рівня підготовленості.

Татаринцева Наталя Миколаївна у травні 2016 року презентувала комплекс вправ з використанням степ-платформ для вихователів району. Розробляючи плани-конспекти своїх занять, вихователі включають елементи вправ з степ- платформами.

Практичний психолог Лук'янова Ольга Олександрівна використовує елементи арт- терапії у роботі з дітьми для збереження та зміцнення їхнього здоров'я. Арт-терапія - використання засобів мистецтва для передачі почуттів та інших проявів психіки людини з метою зміни структури її світовідчуття на краще. Арт-методи, які використовує практичний психолог у своїй роботі:

• Ляльковий театр;

• Казки;

• Малювання долонями, пальчиками;

• Ігрова терапія;

• Робота з тілом.

Організація внутрішнього контролю по впровадженню інноваційних технологій включає проведення консультацій для педагогів ( березень, 2017 рік- «Здоров'язберігаючі технології у роботі психолога з дітьми», Лук'янова О.О., квітень, 2018 рік « Використання в практиці сучасних здоров'язберігаючих технологій», Немикіна Л. Ф.), педагогічні ради ( грудень, 2017 рік , друга педагогічна рада включає пункт «Створення умов для організації творчих ігор дошкільників як основного засобу освітнього впливу на дитячу», Савченко К.В.)

смт Нижні Сірогози 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати